Jak pečovat o australské impregnované oděvy?

Celý příběh začíná v roce 1800, kdy si námořníci při plavbě z Anglie do Austrálie šili přehozy z olejových plachet a těmi se před extremním počasím na těchto dlouhých cestách chránili. V průběhu let a začátkem času parních lodí se stěhovalo hodně těchto námořníků k australskému pobřeží, kde našli novou práci - "Stockman" (australský název pro obchodníka s dobytkem, kovboj). Impregnovaná bavlna tzv. Oilskin našla nové uplatnění v jezdeckých kabátech pro tyto "Stockmans". Tento dnešní design je v jeho podobě sto let nezměněn. Špatné povětrnostní podmínky zůstaly, ale dnešní moderní technologie a kvalita tkanin se o moc zlepšila, což vedlo zároveň k vývoji ještě dokonalejších materiálů.

Materiál
OILSKIN Dri-TecTM
Dri-TecTM 12oz Heavyweight Oilskin je 100% bavlna, která je impregnovaná mikrokrystaly a parafinovým voskem. Bavlněná tkanina je ze speciálně těsně tkaných vláken s extrémně vysokou pevností. Proces barvení je spojen s nejmodernějšími technickými možnostmi, kde jsou v rámci ochrany životního prostředí použity reaktivní barvy.

Pro teplejší klimatické podmínky a různorodé požadavky zákazníka byla vyvinuta podstatně lehčí varianta: Dri-Tec# 8oz Lightweight Oilskin. Tato tkanina má stejné kvalitní vlastnosti jako těžší 12oz. Díky nízké váze je v teplejších oblastech velice oblíbena.

OILSKIN Dri-TecTM
- extrémní odolnost proti vodě
- extrémní odolnost proti větru
- prodyšnost materiálu 
- 100% bavlna
- udržuje teplo a sucho
Oilskin Dri-TecTMbyl vyvinut speciálně pro SCIPPIS a BUSH-SKINS.

Údržba
Aby jste měli jistotu, že se Vám kvalita Vašeho oblečení Dri-TecTM SCIPPIS po řadu příštích let nezmění, impregnujte ho v případě potřeby pouze originálním impregnačním voskem SCIPPIS. Oblečení se nesmí prát a přijít do styku s chemickými prostředky. Při silném znečištění stačí opláchnout studenou vodou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.